1974 tarihinde doğdu. Eğitim durumu Yükseköğretimdir. 2002 yılında Rusya Federasyonu Krasnodar Hukuk Enstitüsü'nden mezun oldu.

1994 ve 2004 yılları arasında Kuban Slavyansk Krasnodar bölgesi polis departmanında hizmet verdi.

2004 ve 2007 yılları arasında Çeçenistan Cumhuriyeti Kurçaloy ilçesi polis departmanında hizmet verdi.

05.2007 ve 20.12.2007 tarihleri arasında Özel Milis Kuvvetleri "Terek" başkanlığı görevinde bulundu.

21.12.2007 ve 11.01.2008 tarihleri arasında Çeçenistan Tarım Bakanı Birinci Yardımcısı görevinde bulundu.

22.11.2008 ve 24.05.2012 tarihleri arasında Çeçenistan Cumhuriyeti Başbakan yardımcılığı ve Tarım Bakanı görevini yaptı.

24.05.2012 tarihinden itibaren halen Çeçenistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanlığı görevini yürütmektedir..