Çeçenistan Rusya Federasyonu'nun en temiz ve alkolsüz sağlıklı yaşam bölgesi seçildi Özel

Çeçenistan Cumhuriyeti Rusya Federasyonu'nun en alkolsüz ve temiz bölgesi seçildi.Rusya Federasyonu Bilgi İletişim ve Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan rapor sonucu alınan bir karar olarak ilan edilmiştir.

 

Bu yapılan araştırma Rusya Federasyonu'nun bölgeler arası alkolizm ve alkol ile mücadele konularında yapılan değerlendirmeler sonucu belirtilmiştir.Araştırmada Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov'un ülkedeki alkol ile mücadele ve gençlerin sağlıklı bir nesil olarak yetişmeleri konusunda ki ,uygulanan politakalar ve önlemler sonucu sağlanan bir başarı olarak belirmektedir.

Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ;

" Bu alınan başarı din görevlilerimizin ve kamu kuruluşlarındaki görevlilerin büyük başarılı çalışmalarının sonucudur.Biz Çeçenistan 'da sokaklarımızda ve caddelerimizde sarhoş insanlar göremiyoruz.Alkollü içecekler sadece sabah sekiz ile on saatleri arasında satılmaktadır.Ülkemizdeki kafe ve restorantların menülerinde de alkol ve akollü içecekler yer almamaktadır.

Bizler müslüman olmaya yakışan sağlıklı genç dinamik nesillerin yetişmesini sağlamak için elimizden gelen her türlü çalışmayı sürdürmeye devam edeceğiz " dedi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.