Bugün Ulusal Birlik Günü Bayramı ülkenin heryerinde çoşku ile kutlandı Özel

Bugün Çeçenistan'ın başkenti olmak üzere ülkenin heryerinde Ulusal Birlik Günü büyük bir çoşku ile kutlandı.Başkent Grozny'de Büyükşehir Belediyesi binasının karşısında bulunan kutlama alanında büyük bir organizasyon ile kutlamalar yapıldı.

 

Kutlamalarda ünlü Çeçen Devlet sanatçıları milli halk dansları oyunları ile kutlamaya gelen vatandaşları adeta kendilerine hayran bıraktılar.Daha sonra pop sanatçıları birbirinden güzel şarkılarını seslendirerek konser verdiler.

Kutlamalar Çeçenistan Cumhuriyeti Ulusal Birlik ,Haberleşme ve Dış İlişkiler Bakanı Sayın Djambulat Umarov 'un açılış konuşması ile başladı.Djambulat Umarov konuşmasında, Rusya Federasyonu'nun bir çok etnik halk gurubu ve inanca sahip insanların yaşadığını,bunların herzaman barış içerisinde birlikte birlik içerisinde hareket ederek Rusya'nın gücünü oluşturduklarını belirtti.

Çeçenistan'da da bir çok farklı etnik kökene sahip insanların yaşadıklarını ancak bunların barış , huzur ve adalet içerisinde yaşamaya devam ettiklerini belirtti.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.