Demokrasi,Cumhuriyet,Hak ve Hukuk: Türk Milletinin Zaferi Özel

1 Kasım tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde gerçekleştirilen genel seçimler sonrasında Demokrasi, Cumhuriyet,Hak ve Hukuk ile Türk Milleti Büyük Bir Zafere imza attı.Türkiye'de Milletin iradesi kazandı.

 

Adalet ve Kalkınma Parktisi ( AK Parti )'nin %50 'yi son değerlendirme sonuçlarına göre aşan büyük bir zaferi ile genel seçimleri kazandı.Bir önceki seçimlerde çıkan sonuçlar üzerine koalisyon kurulmasına AK Parti'nin bütün çabalarına rağmen sıcak bakmayan muhalefet partileri büyük bir oy kaybına uğradı.

 

Bu büyük seçim zaferi sadece Türkiye'de ve Türk vatandaşlarında değil, bütün dünyadaki müslümanlarıda büyük bir mutluluğa ve sevince boğdu.Büyük zwfer sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu gerçekleştirdiği balkon konuşmasında;

 "Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer; bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler edip 2019'da tekrar huzurunuzda olacağız.Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer; bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bu zafer; Konyalıların, bu zafer komşularımızın, bu zafer vatandaşlarımızındır.

Sizlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz. Şimdi büyük meydana Hz. Mevlana'nın huzuruna ziyarete gideceğiz. Orada on binlerce kardeşim bekliyor. Yine Ankara'da on binlerce kardeşimiz soğukta bekliyor. Sizlerle inşallah ayrıca teker teker kucaklaşacağım. Ama bizi bağrınıza bastığınız için en zor günlerde, en zor zamanlarda 'Yanınızdayız' diye haykırdığınız için Allah sizden razı olsun  " dedi.

 

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde de müslüman halk arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na duyulan sevgi ve saygı herkesce bilinmektedir.Çeçen halkının bir çoğu seçim sonuçlarını uydu üzerinden televizyon kanallarından takip ederek bu sevince kardeş Türk halkı ile ortak oldu.

Çeçen halkının ortak sesi olarak biz Çeçen Ajans haber ekibi olarak seçimlerin kardeş Türkiye Cumhuriyeti'ne , halkına ve bütün dünya müslümanlarına hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah (c.c) 'dan dileriz.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.