Suriye'den Çeçenistan'a gelen 3 Işid teröristi öldürüldü Özel

Grozny'de Suriye'den gelerek burada eylem hazırlığı içinde oldukları düşünülen 3 Işid teröristi öldürüldü.Perşembe Günü düzenlenen operasyon sonucunda teröristler etkisiz hale getirildi.

 

Suriye ve Irak'ta ki yaptıkları insanlık ve İslam dışı katliamlar ve yağmalarla güzel dinimizin bu din düşmanlarına Grozny'de en net şekilde Çeçenistan Cumhuriyeti Devleti ve Çeçen halkı cevabını verdi.

Grozny şehri Staropromyslovskiy ilçesinde edinilen bilgilere göre hareket eden güvenlik güçleri İç işleri Bakanlığının mükemmel bir şekilde düzenlediği operasyon sonucunda sivil halkın mal ve can kaybına uğramadığı birşekilde teröristleri etkisiz hale getirdi.

 

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov basın mensuplarına konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ;

" Suriye'de ve Irak'ta konuşlanan bu İslam dini düşmanı eli kanlı teröristler ülkemize gelerek terör eylemi yapmaya çalıştıkları bilinmektedir.Anak güvenlik güçlerimizin düzenledikleri başarılı çalışmalar ve operasyonlar ile başarısız olmaya devam edeceklerdir.Güvenlik güçlerimiz herhangi birkayıp vermeden teröristleri etkisiz hale getirmişlerdir.Gelen teröristlerden ele başısı olan kimliği belirlenen Chergizov Shamil etkisiz hale getirildikten sonra diğer iki teröristte öldürülmüştür.Yapılan aramalarda teröristlere ait TNT tipi patlayıcı,nitrat,mayınlar, el bombaları,makineli tüfekler ve telefonlar bulunmuştur.

Ülkemizdeki barış ve istikrara ayrıca vatandaşlarımızın halkımızın kanını dökmek isteyen bu teröristlere en şiddetli şekilde gereken cevabı vermeye devam edeceğiz " dedi.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.