V. Uluslararası Turpal Ali Kadirov Judo Turnuvası Grozny'de başladı Özel

Grozny'de Uluslararası Spor Kompleksi Coliseum'da V. Uluslararası Turpal Ali Gençlik Judo Turnuvası başladı.Bu turnuvaya yaklaşık olarak Rusya'dan ve diğer ülkelerden bir çok spocu katılıyor.

Turnuvanın açılış töreninde Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov yaptığı konuşmasında ;

" Spor bir insanı en dinamik ve zinde tutan aktivitedir.Örnek olarak Devlet Başkanımız Vladimir Putin'e bakabiliriz.Halen görünüşünde de mükemmel bir zindelik ve gençlik gösteren judo sporu ile ilgilenen bir insandır.Bizler sporun ülkemizde gelişmesine büyük önem veriyoruz.Judo Sporu ülkemizde en popüler gençlerimiz arasında da en çok uğraşılan spor dallarından birisidir.

Ben sizlerin yanında Turnuvanın organizatörü Çeçenistan Hükümeti Turizm Komitesi Başkanı Emruddin Edilgiriev 'e teşekkür etmek istiyorum.Boylesine harika bir organizasyonu her yıl daha geniş katılımlarla ve daha profesyonel bir biçimde gerçekleştirmektedir " dedi.

Turnuva'da ayrıca dört defa Judo sporunda Dünya Kupası sahibi olan Yasuhiro Yamashita ve Avrupa Judo Federasyonu Sergey Solovetchik ve diğer dünyada Judo sporunda isminden söz ettiren ve bilinen kişiler yer aldılar.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.