Çeçenistan'daki Türk Vatandaşları Şehitlerini unutmadı Özel

Çeçenistan'da çalışmakta ve yaşamakta olan Türk vatandaşları mevlüt ve şehitler anısına hayır yemeği organizasyonu düzenleyerek şehitlerini unutmadılar.

Çeçenistan'da uzun yıllardır genellikle inşaat işlerinde faaliyet göstererek Türkiye'nin gururu olmaya ve Türkiye'yi layıkı ile tanıtmaya devam eden Türk vatandaşları böylesine vefalı bir şekilde Perşembe akşamı mevlüt okutarak şehitlerini unutmadılar.

Türkiye'nin hemen hemen her şehrinden Çeçenistan'a gelerek güzel bir mozaik oluşturan Türk vatandaşları hep birlikle dualar eşliğinde bölünmez bir kardeşlik gösterdiler.Vatani görevlerini yapmaya devam eden güvenlik güçlerine ve kamu çalışanlarınada görevlerinde başarılar vermesi ve yüce Allah 'ın onları koruması içinde dualar ettiler.

Okunan Kuran-ı Kerim ile duygulanan insanlar barış, birlik ve bütünlük duaları ile hep birlikte terörü ve teröre destek verenleri lanetlediler.

Çeçen Ajans haber ekibimiz mevlüt töreninde de yer alarak , Türk vatandaşları ile söyleşiler yaptı.Burada her söyleşimizde Türk vatandaşlarının askerlik görevlerini yapmalarına rağmen gerek duyulursa tekrar vatani görevlerini yapmak için hazır olduklarını ağızlarından duyduk.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.