Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, Grozny Büyükşehir Belediye Başkanı Muslim Huchiev ile biraraya gelerek görüştü.

Çeçenistan'da başkent Grozny'de ülkenin en büyük internet ve gsm sağlayıcı operatörü Vaynah Telekom şirketi, Chechnya Today isimli web haber portalı

Çeçenistan Cumhuriyeti Rusya Federasyonu'nun en alkolsüz ve temiz bölgesi seçildi.Rusya Federasyonu Bilgi İletişim ve Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan rapor sonucu alınan bir karar olarak ilan edilmiştir.

Bugün Çeçenistan'ın başkenti olmak üzere ülkenin heryerinde Ulusal Birlik Günü büyük bir çoşku ile kutlandı.Başkent Grozny'de Büyükşehir Belediyesi binasının karşısında bulunan kutlama alanında büyük bir organizasyon ile kutlamalar yapıldı.

Çeçenistan'da Rusya Federasyonu Acil Durumlar Bakanlığı genel kapsamlı çağrılara bakacak olan yeni çağrı merkezi numarası olan 112 'yi vatandaşlara duyurdu.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov başkent Grozny'de yerel ve yabancı basın mansuplarının katıldığı basın toplantısında Suriye'de faaliyet gösteren terörist lider Abu Bekir Al Shishani'nin öldürüldüğünü ve bu konuda çok geçerli bilgilerin ellerine ulaştığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov'un davetlisi olarak Çeçenistan'a gelen Mısırlı ünlü Alim Şeyh Usama Saiyid Al-Azhari Grozny'de Ahmet Hacı Kadirov camisinde vatandaşlar,Kunta Hacı İslam Üniversitesi öğrencileri ve din adamları ile biraraya geldi.

Grozny'de Suriye'den gelerek burada eylem hazırlığı içinde oldukları düşünülen 3 Işid teröristi öldürüldü.Perşembe Günü düzenlenen operasyon sonucunda teröristler etkisiz hale getirildi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da inşa edilen 10 bin kişilik Merkez Cami 23 Eylül’de ibadete açılacak. 19 bin metrekare kapalı alanı olan, 6 katlı ve iki minaresi bulunan Moskova Merkez Cami, kapasite açısından Avrupa’nın en büyük camilerinden biri oldu.

Ulusal Politika ,Dış İlişkiler Basın Yayın ve Haberleşme Bakanlığı'nın organizasyonu ile Dom Pechati ( Basım Evi ) de Dünya Çeçen Kadınlar Günü düzenlenen harika etkinliklerle kutlandı.

Sayfa 1 / 48