Grozny'de Uluslararası Spor Kompleksi Coliseum'da V. Uluslararası Turpal Ali Gençlik Judo Turnuvası başladı.Bu turnuvaya yaklaşık olarak Rusya'dan ve diğer ülkelerden bir çok spocu katılıyor.

Ruslan Chagaev ve Porto Rikolu Boksör Fres Oquendo arasındaki WBA Dünya Boks Şampiyonası rövanş maçı 17 Ekim tarihinde yapılacaktır.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov ülkede düzenlenen Genç Kartallar Uluslararası serbest döğüş turnuvasını ziyaret ederek karşılaşmaları izledi.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nin İlk Cumhurbaşkanı merhum Ahmet Hacı Kadirov 'un anısına düzenlenen VII. Uluslararası Boks Turnuvasının açılış töreni bir çok dünya ülkesinden turnuvaya katılan boksörlerinde katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Çeçenistan Cumhuriyeti Başkenti Grozny şehri Uluslararası çok büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapacak.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde 2 Ağustos tarihinde yaklaşık olarak 9000 bisikletçinin katıldığı dev bir maraton düzenlendi.

Çeçenistan Cumhuriyeti Başkenti 22 Ağustos tarihinde Ahmed Arena stadyumunda dünya starlarını ağırlayacak.

Amerika Birleşik Devletlerinin Chicago şehrinde UIC Pavilion Arenasında düzenlenen döğüş turnuvasında Çeçen sporcu Artur Beterbiev Amerikalı rakibi Aleksander Johnson 'u nakavt ederek müsabakayı kazandı.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde bisiklet sezonu açılmıştır.Çeçenistan'ın Nojay Yurt bölgesinde Benoy Yurt köyünde Kara Melekler ve Gece Kurtları bisiklet ve motorsiklet kulüpleri temsilcilerinin katıldıkları festivalde Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov açıkladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin başkenti Bakü'de düzenlenen Büyük Başarı Judo Turnuvasında 100 kg ağırlık kategorisinde Çeçen judocu Adlan Bisultanov altın madalya kazandı.

Sayfa 1 / 13