Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kutsal kitapların adli takibatların konusu olmasını engelleyen yasayı imzaladı. Yasaya göre özellikle büyük dinlerin kutsal kitapları “aşırı” ilan edilemeyecek.

Rusya Federasyonu Altay Cumhuriyeti’nde 750 ayaklı yeni bir kırkayak türü bulundu. Bulunan yeni türe “Sibiriulus baigazanensis” adı verildi.

Suriye muhalefetinden Değişim için Halk Cephesi lideri Kadri Cemil, Rusya’nın katkıları ile Suriye krizinin çözümü için 15 Kasım sonrası Cenevre 3’ün toplanabileceğini söyledi.

Rusya’da yapılan anket sonuçlarına göre vatandaşların yüzde 35’i Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ülkenin en büyük gurur kaynağı olarak gördüklerini açıkladı.

Rusya başkenti Moskova'da bir psikiyatri hastanesinde çıkan yangında 38 kişi hayatını kaybetti.

Rusya başkenti Moskova'da bir psikiyatri hastanesinde çıkan yangında 38 kişi hayatını kaybetti.

Ussuriysk şehrinde bir cami inşa ediliyor. Yeni Cami neredeyse hazır. Müslümanların bağışlarıyla inşaa edilen bu dini yapı sadece Primorye bölgesinin değil, aynı zamanda UzakDoğu'da bulunan en büyük cami olacaktır.

Rusya'nın 18 yıllık hayali olan Dünya Ticaret Örgütü  üyeliği resmen uygulama girdi. Cenevre’de 16 Aralık 2011’de imzalanan anlaşma metnini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin parlamentodan geçmesinin ardından 21 Temmuz’da onaylamıştı. İmza süreçlerinin tamamlanmasından 30 gün sonra anlaşma resmen aktif hale gelerek Rusya küresel ekonomik yapıda 156. ülke oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 15 Ekim’de Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı için gerçekleştireceği Türkiye temaslarında imzalanması beklenen anlaşma çerçevesinde, Ankara ve Moskova, yaşanan savaşlar neticesinde birbirlerinin topraklarında hayatlarını kaybeden askerlerin mezarlarının imar yapacak.

BM'de düzenlenen toplantıda Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin Suriye krizine yönelik açıklamalarda bulundu. Çurkin, Rusya'nın Suriye hükümeti ile muhalifleri görüşmeleri için Moskova'da ağırlamaya hazır olduğunu belirtti.

Sayfa 1 / 3