Çeçenistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Ahmet Hacı Kadirov ile bütün Çeçenistan halkının demokratik bir seçim oylaması ile kabul edip yürürlüğe giren Anayasa için her yıl büyük bir çoşku ile kutlamalar yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Kuzey Osetya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Timur Aguzarov'un vefatından dolayı duyduğu üzüntülerini dile getiren bir taziye mesajı belirtti.

Çeçenistan Cumhuriyeti Ramzan Kadirov Ahmet Kule gökdeleni inşaatı hakkında Duma Milletvekili Adam Delimhanov ile bir toplantı düzenledi.Adam Delimhanov inşaatın mevcut durumu ve temel çalışmaları hakkında Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov'a bilgi verdi.

Çeçenistan Cumnuriyeti'nde Bir Milyon vatandaş Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov alehtarı dünyada düzenlenen çeşitli iftira ve yalan haberlere karşı destek vermek için başkent Grozny'de toplandı.

Rusya, bugün İstanbul’da ve Bağdat’ta meydana gelen terör saldırılarında ölenler için başsağlığı açıklamasında bulundu.

Sevgili Yurttaşlar!

Ben Rusya Federasyonu Anayasa Günü en içten duygularım ile kutluyorum!

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov kayıplara neden olan Azerbaycan'aki trajik petrol sahası kazasından dolayı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e taziyelerini iletti.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Pskov Bölgesi Valisi Adrey Turchak ile Grozny'de biraraya geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kutsal kitapların adli takibatların konusu olmasını engelleyen yasayı imzaladı. Yasaya göre özellikle büyük dinlerin kutsal kitapları “aşırı” ilan edilemeyecek.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Urus Martan Bölgesi yeni belediye başkanını atadı.Yeni göreve Çeçenistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Yardımcısı Omar Baysaev getirildi.

Sayfa 1 / 37