Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov'un talimatı üzerine Şali Bölgesinde sekiz yerleşim yerinin içme suyu kaynaklarının yeniden yapılandırılması ve modernizasyonu için çalışmalara başlanıldı.

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, Başkent Grozny şehrine bağlı olan Zavodskiy ilçesinde bulunan Chernorechie yerleşim yerinde turistik büyük bir eğlence parkı yapılması talimatını verdi.

Çeçenistan'da Dolinskiy köyünde yerleşim yerinde yer alan kamusal binaların ve vatandaşların eski binalarının yenilenmesi restorasyonu ve inşaat çalışmaları devam etmektedir.Burada yer alan Dostluk ve Kültür Evi 'nin restorasyon çalışmalarıda son aşamasına gelmiş durumdadır.

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ülkedeki özelkuvvetler güvenlik güçleri için yapımına başlanılan büyük tesisin inşaat çalışmalarını yerinde ziyaret etti.Böylesine büyük ve modern bir tesis sadece Dünyada ve Rusya'da birkaç yerden birisi olacaktır.

Grozny'de büyük ve görkemli bir kutlama töreni ile Dom Pechat'in ( Medya Evi ) açılış töreni gerçekleştirildi.

Grozny Büyükşehir Belediye Başkanı İslam Kadirov Kirov köyünde incelemelerde bulundu.Burada biyolojik maddelerin arıtılmasını sağlayan modern tesistede incelemelerini sürdürdü.

Çeçenistan'da Gehi köyünde geçen yıl ocak ayında başlayan İlyas Benoevskiy camisinin inşaatı tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta Grozny'de düzenlenen hain kanlı terör saldırısı sonucu kullanılamaz duruma gelen Basın Evi binası yeni görünümü ile yeni yılda hazır olacak.

Rusya,Kafkasya ve hatta Avrasya'nın dev projesi olan Grozny Deniz projesinin yapım çalışmaları hızıyla devam ediyor.Projeden sorumlu mühendislere göre projenin zemini tamamiyle çamurdan temizlendi.

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov yaptığı resmı açıklamasında, Rusya'nın en büyük ve görkemli havalimanının Çeçenistan'da yapılacağı müjdeli haberini bütün vatandaşlarla paylaştı.

Sayfa 1 / 9