Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Urus Martan şehrinde bulunan tavuk çitliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Tesiste 100 Bin tavuk kapasiteli ayrıca ek bina inşaatı da sonlandırılıp faaliyete geçirilmişti.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov başkent Grozny'de Mısır'lı işadamı Nadjib Saviris ile biraraya geldi.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov ve Çeçen İşadamı Ruslan Baysarov İtum Kale bölgesinde dağlık alanları gezerek bölgeyi ziyaret etti.

ChechenAvto Otomomobil fabrikası Argun şehrinde yeni Lada Harmony ve Lada Vesta model araçların tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Çeçenistan Cumhuriyeti Hükümeti Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı Yusup Magomaev liderliğindeki heyet, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Shangay şehrinde Rusya Federasyonu Büyük Elçiliğinin düzenlediği Road Show Shangai isimli Turizm seyehat organizasyonunda yer aldı.

Argun Devlet " Çeçenistan Cumhuriyeti Şeker Fabrikası " personel istihdamını ve eğitimlerinide tamamlayarak şeker pancarı işlemeye ve bunlardan şeker elde etmeye başladı.

Rusya'nın en büyük otomotiv şirketi olan Avtovaz firması tarafından üretilen Lada, 2012 yılından beri yine Rus markası olan Gaz Ticari Araçlar'ın Türkiye'de üretimi ve satışını gerçekleştiren Mersa Otomotiv ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde Lada Priora ve bir çok Lada modelli arabaların montajının ve yedek parçalarının imal edildiği ÇeçenAvto fabrikasının ürünlerinin kalitesi büyük bir beğeniye sahip durumda.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde faaliyette bulunan ChechenAvto otomobil montaj ve üretim fabrikası 2015 yılı sonuna kadar üretim kademesine, Lada Vesta ve Lada Grant modelaraba üretimine başlayacaktır.

Çeçenistan Cumhuriyeti'nin heralanda tanıtımında büyük hizmetler ve başarılara imza atmaya devam eden Çeçenistan Hükümeti Turizm Komitesi  Moskova'da düzenlenen Uluslararası Helal Expo 2015 fuarında yer alıyor.

Sayfa 1 / 14