Çeçenistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Ahmet Hacı Kadirov ile bütün Çeçenistan halkının demokratik bir seçim oylaması ile kabul edip yürürlüğe giren Anayasa için her yıl büyük bir çoşku ile kutlamalar yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Kuzey Osetya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Timur Aguzarov'un vefatından dolayı duyduğu üzüntülerini dile getiren bir taziye mesajı belirtti.

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov Urus Martan şehrinde bulunan tavuk çitliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Tesiste 100 Bin tavuk kapasiteli ayrıca ek bina inşaatı da sonlandırılıp faaliyete geçirilmişti.

Çeçenistan Cumhuriyeti Ramzan Kadirov Ahmet Kule gökdeleni inşaatı hakkında Duma Milletvekili Adam Delimhanov ile bir toplantı düzenledi.Adam Delimhanov inşaatın mevcut durumu ve temel çalışmaları hakkında Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov'a bilgi verdi.

Çeçenistan Cumnuriyeti'nde Bir Milyon vatandaş Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov alehtarı dünyada düzenlenen çeşitli iftira ve yalan haberlere karşı destek vermek için başkent Grozny'de toplandı.

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, Grozny Büyükşehir Belediye Başkanı Muslim Huchiev ile biraraya gelerek görüştü.

Rusya, bugün İstanbul’da ve Bağdat’ta meydana gelen terör saldırılarında ölenler için başsağlığı açıklamasında bulundu.

Çeçenistan'da başkent Grozny'de ülkenin en büyük internet ve gsm sağlayıcı operatörü Vaynah Telekom şirketi, Chechnya Today isimli web haber portalı

Sevgili Yurttaşlar!

Ben Rusya Federasyonu Anayasa Günü en içten duygularım ile kutluyorum!

Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov kayıplara neden olan Azerbaycan'aki trajik petrol sahası kazasından dolayı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e taziyelerini iletti.

Sayfa 1 / 143